Plivačicama Leotara 10 medalja

Na zimskom Prvenstvu BiH u plivanju za mlađe pionire i pionirke, koje je održano proteklog vikenda, na Gradskom olimpijskom bazenu „Gob", u Banja Luci, plivači Leotara su ostvarili odlične rezultate.

111106-plivanje

Na ovom prvenstvu učestvovalo je 337. takmičara, od čega 218 u muškoj i 119 u ženskoj konkurenciji, iz 22. kluba iz Bosne i Hercegovine.

Trebinjski plivači su osvojili ukupno 10 medalja, od čega po četiri zlatne i srebrne i dvije bronzane medalje.

Najviše uspjeha imala je Anđela Čučković, koja je ukupno osvojila šest medalja od čega po tri zlatne i srebrne medalje. Ona je u pionirskoj konkurenciji postala prvak BiH na 50 i 100 m delfin i 100 m mješovito, a pripala su joj druga mjesta u disciplinama na 50 m leđno, 200 m mješovito i 200 m leđno.

Istakla se Ana Popović u ulaznoj pionirskoj godini, tj. godinu dana mlađa od svojih konkurentkinja, koja je osvojila tri medalje i to zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju. Ona je postala prvak BiH na 50 m prsno, a pripalo joj je drugo mjesto na 100 m prsno, dok je bronzanu medalju osvojila na 100 m mješovito.

Bonzanu medalju osvojila je štafeta Leotara, u disciplini 4 x 50 m mješovito , koja je plivala u sastavu: Marija Rosandić, Ana Popović, Anđela Čučković i Anđela Slavić.

„I druge dvije takmičarke koje su predstavljale Leotar na ovom prvenstvu Anđela Slavić i Marija Rosandić otplivale su u disciplimana u kojima su nastupile svoje najbolje rezultate i upotpunosti opravdale očekivanja. Zaista sam prezadovoljan ostvarenim rezultatima na ovom prvenstvu BiH, jer su naše četiri takmičarke osvojile deset medalja. Najvažnije je da naši plivači stalno napreduju i da iz takmičenja u takmičenje ostvaruju svoja bolja vremena," – kaže Veljko Piljević, trener Leotara.