Leotar osvojio "velika" 3 boda

Danas je na stadionu Police u Trebinju Leotar slavio protiv direktnog konkurenta za opstanak u Premijer ligi BiH, Slavije iz Istočnog Sarajeva, rezultatom 2:0.

120411-fk_leotar_slavija_025

U veoma važnoj utakmici Leotar je obezbijedio velika 3 boda, te malo veću razliku bodova, nad direktnim konkurentima za opstanak, koja će mu biti prijeko potrebna do samog kraja lige.

U slučaju da Leotar pobijedi sve utakmice u Trebinju osigurava svoje mjesto u ligi, a u goste mu dolaze još Rudar i Kozara. Današnju utakmicu tokom koje je konstantno padala slaba kiša, pratilo je oko 200 gledalaca.

Prvi put mreža Ratka Dujkovića zatresla se u 1. minutu. Zdravko Šaraba je izveo slobodan udarac sa 30 metara, šutirao ka golu, Semjon Milošević se ubacio iz drugog plana i poslao loptu u suprotnu stranu. Međutim, danas slabi i nesigurni pomoćni sudija Stevo Perić iz Bijeljine signalizirao je ofsajd. Ipak, za vođstvo Leotara se nije dugo čekalo. Igor Aničić je iz slobodnog udarca šutirao sa 25 metara, Ratko Dujković je pokušao da uhvati loptu, koja mu je iskliznila iz ruka i završila u mreži Slavije. U 30. minutu nova radost za Trebinjce. Vladimir Todorović je centrirao sa lijeve strane, a na drugoj stativi Igor Aničić je za djelić sekunde bio brži od Vukašina Benovića za 2:0.

Nakon 21. kola Leotar ima 21 bod, pet više od Kozare i Slavije, koje su prikovane za dno.

120411-fk_leotar_slavija_003

- Odigrali smo izuzetno tešku i napetu utakmicu, u kojoj smo uspjeli protivniku da nametnemo svoj ritam igre, i bez obzira na veliki pritisak koji je bio na igračima oba tima, iskoristili smo svoje šanse i pretvorili ih pogotke i tako došli do veoma važnih bodova. Ovom prilikom čestitam i jednoj i drugoj ekipi, na fer i korektnoj igri. Svaki bod koji donesemo sa strane za nas će biti premija, ali ponavljam, mi opstanak moramo osigurati u Trebinju i ne obazirati se mnogo na rezultate protivnika, - istakao je za Lokoportal šef stručnog štaba FK Leotar, Borče Sredojević.

120411-fk_leotar_slavija_016

LEOTAR - SLAVIJA 2:0 (2:0)

Trebinje - Stadion Police. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška). Strijelci: Aničić u 4. i 30. minutu za Leotar. Žuti kartoni: Andrić, Todorović (Leotar), Aleksić, Papaz, Osman (Slavija). Crveni karton: Papaz u 67. minutu (Slavija).

LEOTAR: Milenković, Nastić, Todorović, Milošević, Šaraba, Andrić, Bajat (od 66. minuta G. Cimirot), Lekić, Ristić (od 85. minuta Vuković), Sušić (od 92. Stojanovski), Aničić.

SLAVIJA: Dujković, Krmar, Aleksić, Benović, Simić (od 65. minuta Osman), Zeba (od 73. minuta Popović), Papaz, Bešlija, Rašević, Todorović (od 73. minuta Karamatić), Vidić.