Trebinjcima šest medalja i dva rekorda BiH

Završen je V Međunarodni plivački miting „Banja Luka open 2012", na kome je učestvovalo 11 država, sa 306 takmičara, od čega 180 u muškoj i 126 u ženskoj konkurenciji, a među njima i vrhunski plivači Nadja Higl i Dinko Jukić.

110703-pilvanje

Plivači Leotara osvojili su ukupno šest medalja od čega po dvije zlatne, srebrne i bronzane medalje.

Zlatom se okitila Ivana Ninković u disciplini 50m prsno (32.31). Ona je na predtakmičenju postavila novi rekord mitinga „Banjaluka open" sa rezultatom 32.26 u ovoj disciplini. Zlato je osvojila i Anđela Slavić, u disciplini 200m slobodno (3:00,90) u kategoriji W3.

Ana Popović okitila se sa četiri medalje. Srebro je osvojila na 50m prsno (42.46) u kategoriji W3, kao i u disciplini 50 m slobodno (34.44). Ana je osvojila bronzu na 100m slobodno (1:15.05), i na 100m prsno (1:34.67), u istoj kategoriji.

Nina Žarković bila je četvrta na 50m delfin ( 29.05), kao i na 50m slobodno, gdje je ostvarila vrijeme 27.20 (705 FINA bodova), što je novi apsolutni rekord Bosne i Hercegovine.

Sedmo mjesto osvojio je Drago Krivokapić (1989), na 50 m slobodno (25.03), a osmo mjesto na 100 m slobodno (55.42), u apsolutnoj konkurenciji.

Ovom prilikom svakako treba izdvojiti novi državni rekord BiH plivačice Leotara Nine Žarković.

-„Veoma sam zadovoljna sa svojim uspjehom na ovom takmičenju, kao i rezultatom koji sam ostvarila u vremenu od 27.20 u disciplini 50m kraul i postavila novi rekord Bosne i Hercegovine," – kaže plivačica Nina Žarković.

Organizator takmičenja bio je Plivački klub Olymp iz Banja Luke, a veliku pomoć je pružilo Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport, kao i generalni sponzor kompanija M-tel.