Leotar u teškoj situaciji

U pretposlednjoj utakmici ovogodišnje Premijer lige BiH, juče su fudbaleri Leotara poraženi u Sarajevu od NK Olimpic, rezultatom 4 : 1.

111119-leo_olimpic5

Olimpic iz prve ozbiljnije prilike u 14. minutu uspjeva doći do vodstva preko Harbe, koji je sa nekih desetak metara uspio zatresti mrežu Leotara. U 35. minutu odlično raspoloženi Harba pogađa iz slobodnog udarca za vodstvo Olimpica od 2:0, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Na samom početku drugog poluvremena sa nekih 18 metara lijepo pogađa Smajić za veliko vodstvo Vukova od 3:0. Samo četiri minuta kasnije Muharemović povećava vodstvo Olimpica na 4:0. U 71. minutu Leotar je uspio doći do utješnog pogotka preko Lekića što ostaje i konačan rezultat susreta.

NK Olimpic - FK Leotar 4:1

Po svim kalkulacijama, Leotar se nalazi u najtežoj situaciji.  Nakon ovog neuspjeha, opstanak Leotara u ligi zavisiće, u najvećoj mjeri, od rezultata poslednjeg susreta sezone, koji se igra u srijedu na stadionu u Policama.

U posljednjem kolu, dočekuju šampiona Željezničara i sve osim pobjede, vjerovatno bi značilo preseljenje u Prvu ligu RS.