KBS Trebinje sve bliži vrhu

Još jedan uspješan mjesec je za članovima Kluba borilačkih sportova Trebinje. Uspješnim rezultatima na takmičenjima u Novom gradu i u Kozarskoj dubici mladi Trebinjci su još jednom potvrdili da se nalaze na dobrom putu da se uključe na sam vrh karate sporta RS.

120601-kbs01

U Novom Gradu je, početkom maja, održano Prvenstvo Republike Srpske u karateu za kadete i juniore na kome je nastupilo oko 200 takmičara iz 24 kluba .Na ovom takmičenju šest takmičara Kluba borilačkih sportova Trebinje osvojili su dvije medalje, po jednu zlatnu i srebrenu . Zlatnu medalju u kategoriji kadeta preko 60 kilograma osvojio je Nedeljko Kurdulija koji do finala imao pet mečeva i pet pobjeda. Srebrenu medalju u kategoriji kadeta do 60 kilograma osvojio je Marko Mijanović koji je do srebra imao četiri meča.

U Kozarskoj Dubici je proteklog vikenda održano Prvenstvo RS za pionire i nade na kome je učestovalo 216 takmičara iz 24 kluba. Jedanaest sportista Kluba borilačkih sportova Trebinje koji su na prethodno održanom regionalnom takmičenju ostvarili plasman za Republičko takmičenje, osvojili su 8 medalja od toga jednu zlatnu, 3 srebrene i 4 bronzane. Zlatnu medalju za pionirke 10-11 godina, kategorija preko 40 kilograma, osvojila je Ana Milidrag. „Iako je bilo naporno putovanje uspjela sam da se izborim za zlato. Imamo jedan dan odmora, a nakon toga ponovo treninge za nova takmičenja. Vjerujem da ćemo biti još bolji", kaže Ana Milidrag.

U Kozarskoj dubici srebrenu medalju za pionire 10-11 godina konkurencija do 40 kilograma osvojio je Tripo Vuković. Srebrenu medalju za nade 12-13 godina do 50 kilograma osvojila je Isidora Ćurić, srebrenu medalju za nade 12-13 godina, preko 55 kilograma, osvojio je Marko Hardomelja. Bronzanim medaljama okitili su se Tamara Miletić, pionirke 10-11 godina do 40 kilograma, Matija Andrić uzrast 10-11 godina do 40 kilograma, Milić Maja 12 -13 godina nade do 45 kilograma kao i Tamara Milić, uzrast 12-13 godina kategorija do 45 kilograma. U ukupnom plasmanu Klub borilačkih sportova Trebinje je zauzeo 4 mjesto.

120601-kbs02

ANTRFILE

„Da je dobro jeste, a da je moglo i bolje i to je tačno. Ostaje žal što neka od ovih srebrenih medalja nije imala zlatni sjaj, ali šta je tu je. Imamo nove turnire u narednom periodu. I takmičari u džiju džici će nastupati na turnirima u Budvi i Banjaluci. Očekujemo nove uspjehe", kaže Radomir Milić, trener Kluba borilačkih sportova Trebinje.