Švajcarci bolji od Leotara u prijateljskom meču

Večeras je u SD "Miloš Mrdić" u Trebinju odigrana prijateljska košarkaška utakmica između omladinskog sastava Leotara i sastava mladih švajcarskih reprezentativaca, koji su već nekoliko dana u našem gradu na pripremama za evropsko prvenstvo u košarci U-20.

120627-omladinci1

Utakmica je završila rezultatom 64:60 za Švajcarce, po četvrtinama (20:16)(14:20)(11:6)(15:22). Leotar je imao inicijativu i prednost sve do zadnje četvrtine susreta, kada švajcarci iskorištavaju greške Leotara i dolaze do nekoliko vezanih koševa, koji ih vode do pobjede.

Mladi košarkaši trebinjskog premijerligaša su dobili priliku da u ovom meču pokažu svoj kvalitet i dokažu se pred svojim trenerom Radomirom Kisićem. Dobro je poznato da bez dovoljnog broja takmičarskih nastupa talentovani omladinci, ne mogu u dovoljnoj mjeri razviti svoj talenat, koji je preduslov za stvaranje budućih seniorskih košarkaša, a to je i primarni cilj rada omladinskog pogona.