JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/vhosts/lokoportal.com/httpdocs/images/albumi/120708-plivanje
×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/albumi/120708-plivanje

Anđela Čučković prvakinja Ljetnog prvenstva BiH u plivanju

Anđela Čučković plivačica PK Leotar iz Trebinja je osvojivši 8 medalja postala nova prvakinja Ljetnog prvenstva BiH za 2012. godinu u kategoriji djevojčica do 12 godina.

120708-plivanje1

Anđela je osvojila 4 zlatne, 2 srebrene i 2 bronzane. Ona je u disciplinama 50m leđno, 800m slobodno, 50m delfin i 100m delfin osvojila zlatne medalje, a u disciplini 100 leđno osvojila srebrenu medalju i tako postala prvakinja ovogodišnjeg Ljetnog prvenstva BiH u plivanju u kategoriji do 12 godina.

Plivačice Leotara (do 12 godina), u sastavu Marija Ninković, Anđela Čučković, Ana Popović i Anđela Slavić osvojili su treće mjesto i bronzanu medalju u disciplini 4x50 mješovito, dok su plivačice (do 12 godina), u sastavu Marija Rosandić, Anđela Čučković, Ana Popović i Anđela Slavić u disciplini 4x50 slobodno osvojile bronzanu medalju i u disciplini 4x100m slobodno srebrenu medalju.

Anđela Slavić je osvojila broznanu medalju u disciplini 200m mješovito, dok je Ana Popović osvojila bronzanu medalju u disciplini 50m prsno u kategorijama do 12 godina.

PK Leotar je na ovom Prvenstvu učestvovao sa svojih 28 takmičara i osvojio ukupno 10 medalja i to 4 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane.

U ekipnom poretku u kategoriji mlađih pionira - mlađih kadeta njauspješniji su bili: prvo mjesto osvojio je klub GKVS Sarajevo, drugo 22.April - Banja Luka a treće Sport Tajm - Sarajevo. Dok je u kategoriji pionira – kadeta, prvo mjesto zauzeo klub GKVS-Sarajevo, drugo Bosna-Sarajevo, a treće Olimp – Banja Luka. Plivači iz PK Leotar u kategoriji kadeta zauzeli su 4 mjesto. „Mogu reći da sam prezadovoljan kako su naši mladi plivači otplivali na ovome državnom prvenstvu, sigurno tu treba izdvojiti odlične rezultate Anđele Čučković 2000., ali i naših drugih mladih plivača, koji su zajedno sa Anđelom uspjeli u veoma jakoj konkurenciji od 22 kluba da osvoje 4 mjesto u ekipnom poretku u ponirskoj kategoriji, iako kako svi znate nemamo pokriveni-zimski bazen i gotovo 9 mjeseci u godini vozarimo u susjedne gradove na trening" - ističe, Veljko Piljević trener PK Leotar.

Ovim je na Olimpijskom bazenu Sportsko-rekreativnog centra "Banje" u Trebinju završeno dvodnevno Ljetno prvenstvo BiH u plivanju za mlađe uzrasne kategorije, mlađe pionire i pionire, odnosno mlađe kadete i kadete, na kome je učestovalo 294 takmičara iz 22 kluba sa prostora čitave BiH.