Održana 9. Međunarodna veslačka Eko regata

Povodom proslave Svetog Preobraženja Gospodnjeg, Krsne slave Sabornog hrama i Grada danas je u Trebinju održana tradicionalna Međunarodna veslačka eko regata, na kojoj je učestvovalo oko stotinjak veslača iz 9 klubova iz Hrvatske, Crne Gore, FBiH i Republike Srpske.

120819-kajak1

Najuspješnija ekipa na ovogodišnjoj regati Trebinje 2012 bila je ekipa Žepče 550 sa 210 bodova. Drugo mjesto u generalnom plasmanu osvojila je ekipa Trebišnjice sa 168, a treće hrvatska ekipa Mračaj sa 163 boda
Najuspješnija takmičarka je Jelena Bilandžija sa 4 zlatne medalje, a najuspješniji u konkurenciji muškaraca bio je Trebinjac Bojan Bošković sa po tri zlatne i srebrene medalje.

Ovu manifestaciju su, kao i svake godine do sada budnim okom nadgledali pripadnici Vatrogasne jedinice Trebinje, kako bi ova tradicionalna manifestacija protekla bez ikakvih problema.