Dva zlata za Aleksandru Samardžić u Rumuniji

Dvije zlatne medalje osvojila je mlada Aleksandra Samardžić iz Berkovića, u kategoriji do 63 kg, na Balkanskom prvenstvu za juniore, juniorke, kadete i kadetkinje, koje je ovog vikenda održano u Drobeti (Rumunija).

120827-aleksandra1

Najuspješnija sportistkinja iz Berkovića, 15-godišnja džudistkinja Aleksandra je prošle godine na Pionirskom prvenstvu Balkana u Kavadarcima osvojila prvo mjesto, a nakon toga imala i seriju uspješnih nastupa po raznim zapadnoevropskim borilištima. Nakon završene Osnovne škole u Berkovićima, u kojoj je bila jedan od najboljih đaka, upisala u Gimnaziju "Jovan Dučić" u Trebinju.

Treće zlato za reprezentaciju BiH osvojio je Petar Zadro u konkurenciji kadeta do 66 kg.

Juniorske reprezentativce BiH očekuje nastup na evropskom prvenstvu u Poreču, a nekoliko njih će nastupiti i na Balkanskom prvenstvu za seniore, koje su održava 15. septembra u Trebinju, saopšteno je iz Džudo saveza BiH.