FK Leotar kažnjen za propuštene prilike

Fudbaleri Olimpica iz Sarajeva su teškom mukom savladali gostujući Leotar sa 1:0 juče na Otoci i tako nastavili tradiciju dobrih rezultata protiv Trebinjaca.

120915-olimpic leotar1

(foto: arhiva)

Drugu pobjedu i šesto mjesto na tabeli domaćinu je donio Đelmić pogotkom u finišu utakmice.

U prvom dijelu na Otoci smo gledali očajno izdanje, posebno domaćeg tima. Gosti iz Trebinja su bili bliže pogotku, a pravu veliku priliku je propustio Filipović.

Naime, igrala se 13. minuta kada je igrač Leotara savladao golmana, ali je umjesto mreže pogodio stativu. Isti igrač u 26. minuti je šutirao iskosa sa strane, ali je ovaj put pogodio spoljni dio mreže. U 36.minuti Janković izlazi sam ispred Fejzića, ali se spetljao i pogodio spoljni dio mreže.

I u nastvaku su Vukovi bili bezopasni. Zaprijetili su tek u 68. minuti kada je Đelmićev udarac otišao pored gola. S druge strane, Trebinjci su prijetili, ali nisu uspjevali da pronađu put do mreže. Ipak, u 78.minuti domaći su (ne)očekivano poveli. Lopta je došla do Đelmića koji je ušao u kazneni prostor i onda matirao golmana gostiju.

Leotar sa 10 bodova trenutno zauzima 4 poziciju, a u narednom kolu koje je na programu 22.09. dočekuje ekipu FK Sarajevo iz istoimenog grada.