Završeno Balkansko prvenstvo u džudou (foto)

U Trebinju je proteklog vikenda završeno Balkansko prvenstvo u džudou, na kome je učestvovalo sedam reprezentacija, a najbolje rezultate, u ukupnom plasmanu, postigla je ekipa Turske - u ženskoj i Srbije - u muškoj konkurenciji.

120917-judo1 Trebinjski džudisti, koji su nastupali za BiH reprezentaciju, ostvarili su zapažene rezultate. Mitar Mrdić je u kategoriji do 73 kilograma osvojio drugo mjesto. Ivana Rikalo je, u kategoriji do 57 kilograma, osvojila drugo mjesto, a u kategoriji do 50 kilograma peto mjesto osvojila je Anja Ramić. Aleksandra Samardžić, iz Džudo kluba iz Berkovića, u kategoriji do 63 kilograma, osvojila je treće mjesto.
Najbolji takmičar prvenstva je Amel Mekić, bh reprezentativac iz sarajevskog džudo kluba, dok je najbolja takmičarka Kaja Belkis Zehra, turska reprezentativka.

Na ovom prvenstvu Džudo savez Bosne i Hercegovine dodijelio je Plaketu Ristu Dabiću za veliku podršku i nesebično zalaganje za razvoj džudoa na ovim prostorima