Novi uspjesi mladih trebinjskih atletičara

Na Prvenstvu RS za atletičarke i atletičare u kategoriji cicibana, mlađih pionira i pionira, koje je održano juče u Banja Luci učešće su uzeli i atletičari AK Leotar iz Trebinja.

121001-atletika01

(foto: arhiva)

Oni su na ovom prvenstvu osvojili su ukupno 10 medalja. U kategoriji cicibani najuspiješnija je bila Anđela Gudelj koja je osvojila 2 zlatne medalje u disciplini 60m i 200m. Uspješan je bio i ciciban Bogdan Kapor koji je osvojio zlato u disciplini 200m. U kategoriji mlađih pionirki zlato je osvojila Emilija Kušić u disciplini 300m i bronzu na 60m. Takođe je i Nikolina Ambulija osvojila zlato na 80m prepone. Od starijih pionirki uspjeha su imale Isidora Savić, osvojivši 2 mjesto u skoku u dalj, Marina Anđelić osvojivši 2 mjesto u bacanju koplja i Dejana Kušić u trčanju na 100m prepone gdje je  osvojila 3 mjesto. Takođe su učesnice AK Leotar ostvarile 1 mjesto u štafeti 4x100m u sastavu: Nikolina Mišić, Nikolina Ambulija, Anastasija Golijanin i Emilija Kušić. Članica AK Leotar Vanja Spaić je takođe učestvovala na ovom prvenstvu kao V.K. bacačica koplja.