Vrijedna pobjeda trebinjskih košarkašica

Košarkašice Trebinja 03 pobijedile su danas ekipu "Budućnosti" iz Podgorice rezultatom 79 -74 pod četvrtinama (24-17, 15-24, 17-18, 21-15) u utakmici 2. Kola Jadranske lige prijateljstva.

121020-trebinje034

Trebinjke su prošlogodišnjem prvaku Crne gore pružile odličan otpor I ne samo to nego ga zasluženo pobijedile I pokazale da su na uzlaznoj liniji forme što može da raduje ljubitelje košarke. Već u prvoj četvrtini trebinjske malene su nagovjestile da se neće "predate" upornom I hrabrom igrom riješile su u svoju korist ovaj dio igre. U drugom Podgoričanke se bude i na poluvrijeme se ide u rezultatskom egalu. Finiš utakmice donio je dosta uzbuđenja I odlične košarke u kojoj su se Trebinjke mnogo bolje snašle i ostvarile vrijiednu pobjedu. Ovaj, i meč sa ekipom "Raguze" prije nekoliko dana pokazali su da je Jadranska liga prijateljstva u košarci pun pogodak koji će doprinijeti daljem razvoju košarke.
Dvorana Milos Mrdić, Gledalaca 100, Sudije Porobić; Komar Trebinje.
Trebinje 03: Radovanović 6, Muratović 2, Buha 11, Gudelj 2, Vukajlović 12, Ćuk 9, Perišić 12, Begenišić 25, Marić, Kovačević, Popović, Ratković.

Budućnost: Živaljević. Kirberg 7, Vučetić 5, Kuželj 5, Vujadinović 31, Đaletić, Caričić, Šofranac, Bajić 4, Dobrović 16, Mugoša 4, Vujačić 2.