Ponovo na "Policama" zakazala realizacija (foto)

Široki Brijeg je kao gost pobijedio ekipu Leotara sa 1:3 na trebinjskim "Policama".

121020-leosiroki10

Leotar je krenuo ofanzivno od prve minute, diktirao je tempo igre, a u 28. minuti Filipović, Radivojević i Janković su šutirali u jednom napadu, ali Bilobrk se nije dao savladati pa je ostalo 0:0.

Prijetio je i Filipović, ali je ipak u 40. minuti nakon dobre akcije Širokog, Wagner pogodio za 0:1 i donio prednost gostima na poluvremenu.

Već u 54. minuti, dosuđen je penal za Leotar koji je uspješno realizovao Radivojević i tako stvari vratio na početak.

Široki je nakon primljenog gola krenuo u još jače napade, jer im je pobjeda bila prijeko potrebna, u 74. minuti Šilić je šutirao sa 20-ak metara, lopta je pogodila Popovića i prevarila gomaćeg golmana za vodstvo gostiju.

Osam minuta kasnije, pobjedu Širokog je ovjerio Ješe iz penala za konačnih 1:3.

Viđena je veoma loša predstava igrača Leotara sa dosta propuštenih prilika za gol. Jedina svijetla tačka na terenu bio je Gojko Cimirot, koji je svojim prodorima i driblinzima stvarao šanse, asistirao svojim saigračima, koji na kraju nisu uspjevali da postignu gol.