Proradila realizacija protiv Borca

Leotar je u Trebinju savladao banjalučki Borac sa 2:0 u susretu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

121103-leotarborac3

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Dinamična igra na obje strane, sa dosta igranja na sredini terena i nekontrolisanih prebacivanja lopte.

U nastavku je prvi golu zaprijetio Gojko Cimirot, ali golman gostiju Avdukić izlazi kao pobjednik. Potom je Avdukić odbranio i šut Radivojevića. Ipak, napadi su se isplatili u 71. minuti kada Borko Novaković glavom pogađa za vodstvo Leotara od 1:0.

Borac je prvu veliku priliku imao u 84. minuti kada nakon šuta jednog igrača gostiju, Milinković sa gol crte izbacuje loptu, te spašava svoj gol.

Kazna za propuštenu priliku stigla je u 89. minuti kada Borivoje Filipović postiže gol za konačan rezultat susreta od 2:0.

Interesantno je napomenuti da Borac nikada u istoriji nije pobijedio Leotara na "Policama".

Prenos meča uživo bio je na televiziji BHT1.