Dva seniorska rekorda BiH za Ivanu Ninković

Trebinjske plivačice ostvarile su veliki uspjeh na jubilarnom 40. mitingu "Mladost", koji je ovog vikenda održan u Zagrebu.

121027-ivananina

U jakoj konkurenciji plivača i plivačica, blistale su i naše zvijezde Ivana Ninković i Nina Žarković koje su uspjele da se plasiraju u nekoliko finalnih trka.

Ivana Ninković oborila je seniorske rekorde BiH u disciplinama 50m prsno koji sada iznosi 32:55 i time zauzela odlično 4. mjesto i u disciplini 200m prsno 2:38:56 nakon kojeg je zauzela ukupno 6. mjesto u finalnoj trci. U disciplini 100m prsno Ivana je takođe uspjela da obezbijedi finale, u kojim je završila na odličnoj 6. poziciji sa isplivanih 1:12:02.

Nina Žarković blistala je sa novim ličnim rekordom u disciplini 200m slobodno 2:06:74, u kojoj je zauzela ukupno 9.mjesto, dok je u disciplini 50m delfin imala najbolji plasman, završivši trku na 6. mjestu sa isplivanih 28:66. Nina je uspjela da uđe i u finale u najatraktivnijoj trci 100m slobodno koju je isplivala za 58:02 i završi na odličnom 8. mjestu.

Na ovom veoma jakom mitingu učestvovale su i velike svjetske plivačke zvijezde, među kojima svjetski rekorder i ollimpijski šampion Danijel Đurta, Peter Mankoč, Trin Aljand, Darija Zevina, Ivan Lenđer...

Naredno takmičenje za najbolje trebinjske plivačice, koje plivaju za PK Oliymp iz Banja Luke, održaće se u Zrenjaninu od 08-11.11.2012. godine. Ivana i Nina ulaze u završnu fazu priprema za Evropsko prvenstvo, koje će se održati krajem novembra u Francuskoj.