Rukometaši nemoćni u Zenici

Rukometaši Leotara su u okviru 7. kola Premijer lige BiH poraženi na gostovanju u Zenicu od jedne od najjačih ekipa u ligi, ekipe Čelika rezultatom 31:27 (16:13).

121111-pekic

Leotar je dobro otvorio utakmicu i većim dijelom prvog poluvremena vodio, u pojedinim momentima i po 3 gola razlike. Međutim domaća ekipa je pojačala igru u odbrani i sa par kontra napada preokrenula rezultat, te se na poluvrijeme otišlo sa 16:13 za Čelik. U nastavku utakmice Leotar je pokušao da stigne predost od 3 gola zaostatka, ali umor od dugog putovanja, kao i prespremni domaći igrači to nisu dozvolili, kada stvaraju nedostižnu prednost koji gosti nisu uspjeli da stignu do kraja meča.

Vrijedi izdvojiti najbolje pojedince u Leotaru, a to su Marko Davidović koji je 9 puta zatresao mrežu domaćina i Armin Marić sa 5 postignutih pogodaka. Na golu je stajao odlični Petar Jokanović koji je imao 20 uspješnih intervencija. Leotar trenutno ima 10. bodova i nalazi se na 10. poziciji na tabeli. U narednom kolu, koje je na programu 17 novembra, Trebinjci putuju u Čapljinu. (Sportsport.ba)