Tri medalje i šest seniorskih rekorda BiH za Ivanu i Ninu

Završen je Međunarodni plivački miting ''Serbia Grand Prix 2012'' koji je održan od 08. do 11.11.2012. godine u Zrenjaninu.

121027-ivananina

Program takmičenja ovog mitinga koji traje 4 dana interesantan je po tome što je identičan programu trka sa Evropskog prvenstva. Na mitingu je učestvovalo 469 takmičara iz 11 država takmičara iz 56 plivačkih klubova (Italije, Slovenije, Bugarske, Mađarske, Makedonije, Hrvatske, Rumunije, Crne Gore, Turske,Srbije i BiH) blistale su Trebinjke, plivačice Olympa, Nina Žarković i Ivana Ninković.

Oboreno je ukupno 6 seniorskih rekorda BiH uz osvojene tri medalje;
Ivana Ninković uspjela je da obori četiri seniorska rekorda BiH u sljedećim disciplinama:
U disciplini 50m prsno Ivana je oborila rekord BiH sa isplivanim rezultatom 32.22 i zauzela drugo mjesto iza plivačice iz Turske Dilek Ceren.
U disciplini 100m prsno koju u polufinalnoj trci isplivala za 1:10:81 (tadašnji rekord iznosio je 1:11:33). U finalnoj trci Ivana je isplivala novi rekord BiH koji sada iznosi 1:10:29 i time je zauzela odlično treće mjesto iza prvoplasirane reprezentativke Turske Dilek Ceren i drugoplasirane Ane Radić iz Hrvatske. U disciplini 200m prsno Ivana je završila na petom mjestu sa novim rekordom BiH 2:37:92.

Nina Žarković oborila je ukupno dva rekorda BiH u sljedećim disciplinama;
U polufinalnoj trci discipline 50m slobodno Nina je oborila rekord BiH 26:05 (dosadašnji rekord iznosio je 26:37), dok je u finalnoj trci uspjela da osovoji treće mjesto isplivavši ovu disciplinu za 26:08, iza reprezentativke Srbije Miroslave Najdanovski i plivačice Turske Kuru Nilufer.
U polufinalnoj trci discipline 100m slobodno Nina je u polufinalnoj trci uspjela da obori još jedan rekord BiH isplivavši ovu disciplinu za 56:59 (dosadašnji rekord izosio je 57:27). Zbog umora Nina nije uspjela da osvoji medalju u finalu, pa je završila na petom mjestu ove discipline sa isplivanim rezultatom 58:25. U disciplini 100m delfin Nina je u polufinalnoj trci isplivala novi lični rekord 1:02:81, a u finalu ove trke završila je na četvrtom mjestu. (PK Olymp)