Leotar za koš slabiji od Radnika

Radnik je u okviru šestog kola Lige 12 BiH na svom parketu u Bijeljini dočekao Leotar. U prvom poluvremenu igralo se koš za koš.

121103-kosarka1

Prvu četvrtinu Leotar je dobio 18:16. Nastavak prvog poluvremena donio je istu sliku na tereu, a gosti su drugih deset minuta dobili identičnim rezultatom, pa su ekipe na poluvrijeme otišle poravnate. U nastavku susreta na terenu ista slika, a domaća ekipa je u posljednjih deset minuta ušla sa tri poena prednosti. U posljednjoj četvrtini košarkaši Radnika su zadržali prednost i slavili, 67:65.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Đurasović sa 22 postignuta poena, dok je u redovima pobjednika 20 postigao Radovanović.

Radnik - Leotar 67:65 (18:16, 16:18, 14:11, 19:20)

Radnik: V. Radovanović 20, D. Kokoruš 2, D. Lontoš 6, N. Erkić 7, V. Borovčanin, D. Tolj, J. Kecman 3, F. Goranović 11, B. Jovanović 7, M. Lončarević 1, L. Rašić 8, D. Simić 2

Leotar: M. Kovačević 7, M. Rikalo 1, V. Aleksić 12, S. Milanović 1, Z. Kašćelan 12, M. Ninković, A. Crnogorac 2, B. Đurasović 22, D. Šakotić 3, S. Mijović, Đ. Ninković 5, G. Sudžum