Košarka: Leotar savladao Zrinjski

Košarkaški klub Leotar večeras je u okviru 7. kola Lige 12 za košarkaše porazio gostujuću ekipu Zrinjskog rezultatom 91:80.

121201-kosarka2

Leotar je ključnu prednost stekao u prvoj četvrtini koju su dobili 30:20, da bi potom tu prednost mirnom igrom održavali. Zrinjski je uspio da se vrati u utakmicu dobrom igrom u drugoj četvrtini 25:20, pa je na poluvrijeme Leotar otišao sa samo pet razlike 50:45.

Treća četvrtina ponovo je pripala Leotaru 22:16, što je bilo sasvim dovoljno domaćim košarkašima da mirno uđu u završnih deset minuta u kojima su mirnom igrom sačuvali stečenu prednost do kraja.

Dejan Šakotić i Božo Đurasović su ubacili po 25 poena u pobjedničkom timu, dok je kod gostiju Edi Sinadinović ubacio 23 poena.

Leotar - Zrinjski 91:80 (30:20, 20:25, 22:16, 19:19)

Leotar: Kovačević 7, Rikalo, Aleksić 12, Milanović, Kašćelan 16, Sudžum, Crnogorac, Đurasović 25, Šakotić 25, Mijović, Ninković 6, Demčešen.

Zrinjski: Cvjetković, Brajković 4, Sinadinović 23, Zovko 5, Petrić 9, Jazvin 8, Škrobo, Tomić, Mašić 4, Bubalo 11, Lalović 16.