Rukometaši savladani u Derventi

U meču 10. kola Premijer lige BiH, odigranom juče u Derventi, rukometaši Leotara poraženi su rezultatom rezultatom 25:18.

111125-rukomet leo derventa 019

Domaćin otvara utakmicu golom i igra se gol za gol do 11. minute kada gosti imaju prvi put minimalnu prednost pri rezultatu 2:3, ali domaćin se nepredaje i već u 15. minuti je rezultat 6:3 za Derventu.

Novo izjednačenje stiže u 21. minuti kada je na semaforu 8:8, ali ponovo već u 25. minutu je 10:8 zahvaljujući jako dobroj odbrani Dervente i golmanu Bjeliću, koji je imao 9 odbrana u prvom dijelu. Do kraja prvoga poluvremena ekipe su uspjele postići po jedan pogodak, tako je da se na odmor otišlo pri rezultatu 11:9 za Derventu.

Drugi dio utakmice počinje kako i prvi, domaći sastav u 32. minuti postiže gol i rezultat je 12:9. Pri rezultatu 13:11 gosti su imali priliku da se približe, ali nisu uspjeli da postignu pogodak sa linije od 7 metara gdje ih je spriječio golman Dane Blagovčanin.

Nakon toga razlika Dervente je rasla iz minute u minutu. U 42. minutu 15:11, u 43. minuti 16:11, u 50. minuti 19:13 i tako dalje. U 51. minuti Leotar ima priliku malo smanjiti razliku, jer Derventa igra sa 4 igrača u polju, ali im ni to nije pošlo za rukom. U 52. minuti igrač Leotara Davidović Marko dobiva direktni crveni karton zbog grubog prekršaja kad je na semaforu bilo 22:14 za Derventu.

Konačan rezultat susreta je bio 25:18 za Derventu.

RK Derventa: Blagovčanin, Marić 1, Puljizović 4, Sibinčić 5, Todorić 1, Ninković, Zemunović 2, Škrga 4, Marčeta 3, Mišanović, Bibić, Bjelić, Kuzman, Lazarević, Zekić 5, Banović. Trener: Zoran Dokić.

RK Leotar: Gugolj, Vuličević 1, Vico 2, Uljarević, Ćućuz 2, Marić 1, Knežević, Davidović 2, Koraćević 3, Žarković, Buha, Pekić 6, Jokanović, Pedić, Komnenović 1. Trener: Milanko Savčić.

Trebinjci nakon ovog kola zauzimaju deveto mjesto na tabeli, uz skor od 4 pobjede, 5 poraza i 1 remi.

U 11. kolu Lige, Leotar u Trebinju dočekuje veoma neugodnu ekipu Goražda.

(foto: arhiva)