Berkovići: Džudisti osvojili 12 medalja

U nedelju 12.12.2010. godine u Podgorici u sportskoj dvorani "Morača" održan je međunarodni turnir u džudou.

101214-pehari-berkovici

Na ovom takmičenju džudo klub "Berkovići" je nastupio sa svojih 12 takmičara koji su osvojili ukupno 12 medalja. Pet zlatnih, tri bronzane i četiri srebrene medalje. Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su: Lazar Đurica u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 20 kg. , Šakota Kristina u konkurenciji poletarki u kategoriji do 31 kg., Anđela Samardžić u konkurenciji poletarki u kategoriji do 34 kg. i Samardžić Aleksandra koja je osvojila dvije zlatne medalje u konkurenciji starijih pionirki i kadetkinja.

Druga mjesta i sreberene medalje osvojili su: Igor Đurica u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 25 kg., Dragović Zorica u konkurenciji poletarki u kategoriji do 43 kg. i Ilić Ivan u konkurenciji mlađih pionira u kategoriji do 60 kg.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su: Ilić Gordana u konkurenciji poletarki u kategoriji do 25 kg., Abramović Ognjen u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 46 kg., Šakota Kristina u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 32 kg. i Dobranić Dara u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 48 kg.

Aleksandra Samardžić je na ovom turniru proglašena najboljom kadetkinjom za što je dobila pobjednički pehar.