Košarka: Leotar pobjedio lidera sa 91:78

18.12.2010. Trebinje SD Miloš Mrdić, na jednoj od boljih košarkaških utakmica za oči gledalaca, kojih je ovog puta bilo oko 400, ali ne i za košarkaše Leotara koji su sinoć protiv prvoplasirane "Mladosti" iz Mrkonjić Grada, imali težak zadatak da daju sve od sebe, potope lidera i bodove ostave kod kuće.

101208-kkleo-borac_024

Poslije prve polovine meča vidilo se da su obje ekipe zauzele gard i nije se nikako moglo doći do zaključka ko će ponijeti epitet pobjednika, jer prve dvije četvrtine su imale skoro isti ishod, u prvoj je Mladost bila bolje za pola koša 19:20, dok je drugu četvrtinu domaćin vodio sa jednim košem razlke 17:15.

Drugo poluvrijeme dosta bolja igra domaćina više koncetracije, borbenosti i preciznosti što se i odrazilo na sami rezultat treće četvrtine u kojoj je rezultat bio 27:21. Leotar nije želio do samog kraja prepustiti svoj tempo koji je uhvatio od samog početka drugog poluvremena, te i četvrtu četvrtinu dobija sa 28:22 i tako privodi meč kraju u svoju korist sa konačnim rezultatom 91:78.

KK "LEOTAR SL IAT" Trebinje : KK "MLADOST" Mrkonjić grad - 91:78

Leotar se sada nalazi na sedmom mjestu na tabeli, a sledeće kolo sastaje se u takoreći viječitom derbiju sa Hercegovcem iz Bileće u Trebinju u srijedu  22.12.2010. u 19 časova.