Plivači PVK Leotar državni prvaci na prvenstvu u Sarajevu

U organizaciji Plivačkog saveza Bosne i Hercegovine ovog vikenda u Sarajevu održano je Ljetno državno prvenstvo u plivanju.

210620 Marija Kurtovic

Plivački vaterpolo klub Leotar  predstavljali su  Miloš Ćeranić, Veljko Jovanović, Gojko Janković, Branko Čolić, Stevan Zirojević, Sara Ratković, Helena Jovanović, Lara Pujić, Kristina Turnić, Tatjana Pelkić, Marija Kurtović i Sara Ratković.

Plivači Leotara osvojili su ukupno 5 medalja od čega su 2 zlatne i 3 bronzane.

U prvom dijelu prvenstva Marija Kurtović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin sa vremenom ( 45.42 ) i postala prvak države u kategoriji djevojčica do 10 godina, dok je u disciplini 50 metara slobodno takođe osvojila zlatnu medalju sa isplivanim vremenom ( 36.44 ) i postala prvak države u kategoriji djevojčica do 10 godina.  Marija je na ovom prvenstvu pokazala svoj raskošan plivački talenat i postala najbolja plivačica u kategoriji djevojčica do 10 godina u Bosni i Hercegovini.

Sara Ratković osvojila je bronzanu medalju u disciplini 100 metara leđno sa isplivanim vremenom ( 1:29.43 ) u kategoriji djevojčica do 12 godina.
Miloš Ćeranić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno sa isplivanim vremenom ( 26.78 ) u kategoriji kadeta.
Kristina Turnić osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno sa isplivanim vremenom ( 31.94 ) u kategoriji žena 13 i 14 godina.

210620 Sara Ratkovic

210620 Milos ceranic

210620 Kristina Turnic

Na takmičenju je učestvovao 21 klub iz Bosne i Hercegovine i Republike Srpske sa 348 plivača, od čega je 189 u muškoj i 159 u ženskoj konkurenciji.