Plivanje: Trebinjcima 8. medalja

Trebinje, 21.03.2011. Na zimskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u plivanju za mlađe pionire i pionirke, koje je završeno juče u Banja Luci, učestvovalo je 22 kluba iz Republike Srpske i BiH, sa ukupno 300 takmičara, od čega 183 u muškoj i 117 u ženskoj konkurenciji.

110321-plivanje

Na prvenstvu je učestvovalo i pet plivača Leotara iz Trebinja, od čega dva u muškoj i tri u ženskoj konkurenciji, koji su osvojili ukupno osam medalja, od čega dvije zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu medalju.

Najbolji takmičar iz Trebinja bila je Ana Popović koja je osvojila ukupno 7 medalja, od čega 2 zlatne i 5 srebrnih medalja.

Zlatne medalje osvojila je mlađa pionirka Ana Popović u disciplinama 50 m prsno i 200 m mješovito, a ona je postala vlasnica i četiri srebrne medalje, i to: na 50 i 100 m delfin, te 100 m slobodno i 100 m mješovito. Mlađa pionirka Anđela Slavić osvojila je srebrnu medalju u disciplini 800 m slobodno.

Bronzano odličje pripalo je, takođe mlađjoj pionirki, Anđeli Slavić na 400 m mješovito.

Prema broju osvojenih medalja, malobrojna ekipa Leotara, koja je brojala svega pet takmičara, osvojila je 7 mjesto u ukupnom plasmanu.