27 medalja i 2. mjesto za Kajak kanu klub Trebišnjica

Juče je u organizaciji Kajak kanu kluba Trebišnjica, koji ove godine slavi jubilej 20. godina od osnivanja, održana 19. međunarodna Eko regata Trebinje 2021.

210904 regata

Prvo mjesto u ekipnom plasmanu osvojila je ekipa Mračaj iz Imotskog, drugo mjesto Trebišnjica iz Trebinja, a trećeplasirana ekipa je bila Kajak klub Sava iz Gradiške.

Takmičenje se održavalo u kategorijama od pionira do seniora, u disciplinama - mini kajak jednosjed i dvosjed 500m i veliki kajak dvosjed i jednosjed 500m.

Trebinjski kajakaši su uspjeli da osvoje ukupno 27 medalja,  3 zlatne, 18 srebrenih i 6 bronzanih medalja.

210904 regata1

Učestvovalo je 7 ekipa, po jedna iz Srbije i Hrvatske i pet iz Bosne i Hercegovine, sa preko 120 takmičara.

Osvajači zlatnih medalja su: Matija Kurtović, Nikola Janda i Slađan Kujačić.

Osvajači srebrenih medalja su: Davor Glušac, Ivan Kurtović, Marija Kurtović, Ivona Grubač, Lara Spasojević, Matija Šegrt, Goran Kraljević, Momčilo Ninković, Dimitrije Kusalović.
Bronzane medalje osvojili su: Jovan Bilanović, Kalina Mićunović, Lara Spasojević, Momčilo Ninković, Milica Ijačić, Davor Glušac, Todor Šarenac, Dimitrije Kusalović, Goran Kraljević.