Milina Mišeljić najbolja u pobjedi Crvene Zvezde protiv Artege

U grupi E Crvena Zvezda naše Miline Mišeljić zabilježila je prvu pobjedu u Eurokupu.

211030 milina

U vrlo uzbudljivom meču savladana je ekipa Artega sa 80:73.

U prvoj četvrtini ekipa Crvene Zvezde se bolje snašla te nešto boljom igrom u napadu uspjela dobiti prvu četvrtinu sa 25:24. U drugoj četvrtini d0maća ekipa je iskoristila greške košarkašica Crvene Zvezde te su uspjele u potpunosti da preokrenu meč na svoju stranu i povedu sa +8 razlike (43:35). Ipak prvak Srbije se nije predavao te je do kraja poluvremena uspio preko Aleksandre Katanić da smanji razliku na samo 2 razlike zaostatka. Za prvu pobjedu Crvene Zvezde ključnim se ispostavila treća četvrtina koju je Zvezda dobila sa 21:7, te je Zvezda pred zadnji period igre tako imala prednost od 12 poena razlike. Ipak domaća ekipa se vraća preko 2 trojke Aleksandre Zmierczak i u potpunosti odvodi ovaj meč u rezultatsku neizvjesnost. Zvezda odgovara sa mini serijom od 5:0 preko poena Maše Janković i Miline Mišeljić. Do kraja meča ekipa Artega imala je bezbroj prilika da u potpunosti preokrene ovaj meč, ali ipak Aleksandra Katanić trojkom potvrđuje prvu pobjedu Crvene Zvezde u Eurokupu.

Ovom pobjedom Zvezda je zadržala jako dobre šanse za plasman u 1/16 finala Eurokupa.

Najbolje u redovima Crvene Zvezde su bile: Milina Mišeljić sa 21 poenim, 3 skoka i 4 asistencije, Aleksandra Katanić sa 19 poena, 11 asistencija 6 ukradenih lopti i 6 skokova te Maša Janković sa double-double učinkom od 13 poena i 10 skokova. U redovima domaće ekipe najistaknutije su bile Michaela Houser sa 16 poena i 6 asistencija, Angelika Stankiewicz sa 15 poena, te Jillian Aleyne sa 14 poena i 16 skokova. Idući meč Crvena Zvezda igra u gostima protiv Nadezhde. (Wbasket)