Plivačima PK "Leotar" 15 medalja i pehar

U organizaciji plivačkog kluba "Orka" iz Mostara održano je takmičenje pod nazivom " Drugi Sveučilišni kup - Sprintko 2022 ".

220508 pkleotar

Plivački klub „ Leotar “ na ovom takmičenju predstavljali su sledeći plivači: Aleksa Bodganović, Aleksa Obadović, Aleksej Kapor, Aleksej Ristić, Aljoša Ratković, Andrej Ćuzulan, Damjan Bokun, David Vučinić, Dejan Skočajić, Filip Milivojević, Filip Misita, Ivan Kurtović, Lazar Radović, Luka Berak, Luka Đurić, Matija Ateljević, Mihailo Bodiroga, Miloš Pikić, Momčilo Radović, Nikola Bubalo, Ognjen Dursun, Ognjen Kapor, Pavle Bašić, Radomir Popović, Rastko Andrić, Stefan Tasovac, Uroš Hamović, Vasilije Supić, Vasilije Đuzelović, Veljko Đuzelović, Vuk Ratković, Vukašin Đurić, Zarije Miladinović, , Bojana Popović, Ines Radulović, Ksenija Skočajić, Lena Radulović, Marija Kurtović, Nina Brković, Sanja Misita, Tamara Misita, Tijana Hamović, Viktorija Tubić.

Plivači Leotara osvojili su ukupno petnaest medalja od čega su četiri zlatne, tri srebrne i osam bronzanih medalja.
U kategorija djevojčica 2011, najbolja plivačica mitinga, Marija Kurtović nagrađena je peharom za drugo mjesto.

Zlatne medalje osvojili su: Marija Kurtović u disciplinama 25 metara slobodno, 25 metar prsno i 25 metara delfin i Sanja Misita u disciplini 25 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su: Lena Radulović u disciplinama 25 metara slobodno i 25 metara leđno i Marija Kurtović u disciplini 25 metara leđno.

Bronzane medalje osvojili su: Luka Berak u disciplinama 25 metara slobodno, 25 metara leđno, 25 metara delfin, Nina Brković u disciplini 25 metara delfin, muška štafeta 5 x 50 metara slobodno u sastavu : Stefan Tasovac, Momčilo Radović, Luka Berak, Ivan Kurtović, Zarije Miladinović.

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 14 klubova iz Federacije Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Hrvatske sa ukupno 243 takmičara od čega je 151 u muškoj i 92 u ženskoj konkurenciji.