ZLATO ekipno i SREBRO pojedinačno za strelce Leotara

Proteklog vikenda u Visokom je održano Finalno kolo kadetske lige BiH u vazdušnom oružju za 2022 godinu - Međunarodni program.

220516 kadeti

Strelci OSК Leotar su posle osvajanja zlata u kadetskoj kategoriji na bh. Prvenstvu u maju ove godine objedinili šampioniski niz u konkurenciji kadeti osvojivši prvo mjesto u BH Ligi , čime su pokazali da im nema premca u pištoljskoj disciplini.

Mladi trebinjski strelac Đorđe Milovanović sa 335 upucanih krugova / vazdušni pištolj / u jučerašnjem finalnom kolu bio je najbolje plasirani pojedinac što je u ukupnom plasmanu bilo dovoljno za drugo mjesto i srebrenu medalju – pojedinačno.
Кadetska ekipa Leotara u disciplini vazdušni pištolj u sastavu Đorđe Milovanović, (335), Aleksandar Кraljević (332), Milan Andrić (313) u ekipnom plasmanu je zauzela PRVO mjesto.
U konkurenciji kadetkinja Jelena Кraljević je zauzela peto mjesto što je solidan rezultat u debitantskoj sezoni za našu takmičarku.

220516 oskleo

"Lično zadovoljan sa postignutim rezultatima, kao ekipa kadeta smo pokazali da smo trenutno najbolji pištoljaši u Bosni i Hercegovini što je ujedno i veliki motiv za daljnji rad. Sada nam slijede kratke pripreme za Prvenstvo juniora već sledećeg vikenda u Sarajevu, gdje se nadam dobrom rezultatu", komentar je jednog od najboljih BH kadeta Đorđa Milovanovića.