170901 best baner 200601 market99 baner

  • 150123 baner apis3
  • 150123 baner apis2
  • 150123 baner apis1

200701 banerosandic

210401 petijevic baner

220201 luxtravel baner
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Plivači PK Leotar briljirali kao domaćini - Po prvi put organizovano takmičenje na zatvorenom bazenu

U Organizaciji Plivačkog kluba „ Leotar “, 16. i 17. jula 2022. godine, na olimpijskom bazenu „Banje“ u Trebinju, održan je XVII Međunarodni memorijalni plivački miting "Srđan i Maksim". Na ovom tradicionalnom takmičenju je učestvovalo ukupno 407 plivača iz 28 klubova iz Srbije, Crne Gore, Rusije, Austrije, Španije i Bosne i Hercegovine.

220718 pkleotar

Svečanom otvaranju takmičenja, prisustvovali su i Rade Aleksić, otac Srđana, i Igor Vidačić, brat Maksima, plivača u čiju se čast održava memorijalni miting.

Najuspješnija ekipa bila je plivački klub „ Budva “ iz Budve. Na drugom mjestu je plivački vaterpolo klub " Jadran " iz Herceg Novog , a na trećem plivački klub „ Borac “ iz Banja Luke.

Najvrijednije rezultate u ukupnom plasmanu, kao pojedinci, ostvarili su Nikola Bjelajac iz plivačkog kluba „ Olimp “ iz Banja Luke i Aiša Huremović iz Gradskog plivačkog kluba " Sarajevo " iz Sarajeva.

Plivački klub Leotar nastupio je sa 65 plivača, te ostvario zapažene rezultate osvojivši ukupno 17 medalja, od čega 4 zlatne, 5 srebrnih i 8 bronzanih. Zlatne medalje osvojili su: Veljko Jovanović u disciplinama 200 metara mješovito, Nina Brković u disciplini 100 metara slobodno, Helena Jovanović u disciplini 400 metara slobodno i Lara Pujić u disciplinama 50 metara prsno.

Srebrne medalje osvojili su: Vito Koprivica u disciplini 400 metara slobodno, Stefan Tasovac u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara delfin, Vuk Varaga u disciplini 100 metara delfin i Lara Pujić u disciplini 100 metara prsno.
Bronzane medalje osvojili su: Filip Čolović u disciplini 400 metara slobodno, Gojko Janković u disciplini 50 metara leđno, Vito Koprivica u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 200 metara mješovito, Lena Radulović u disciplini 50 metara leđno, Kristina Turnić u disciplini 50 metara delfin i Nina Brković u discuplini 50 metara delfin.