Leotar prekinuo neugodan niz

U prvoj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Leotar je na trebinjskim Policama dočekao Velež.

220812 acim

Hercegovački duel ponudio je dosta borbe i završen je rezultatom 1:0.

Slavlje domaćih igrača i navijača u 12. minuti. Leotar je poveo 1:0, strijelac je bio Aćimović. Prije toga se sjajno oslobodio Bajrića.

Nakon gola Leotara, Velež imao posjed lopte, Leotar je čekao grešku gostiju, međutim do kraja poluvremena nije bilo pravih prilika i na odmo rse otišlo sa rezultatom 1:0 za tim iz Trebinja.

U nastavku bilježimo udarac Pantelića iz 51. minute koji zaustavlja golman Puletić, a dvije minute kasnije velika šansa za Leotar, Aćimović je za milimetar zakasnio na prizeman centaršut Matkovića. Pokušavao je Velež preko Haskića i Pantelića da dođe do gola, odbrana Leotara je bila sigurna. Na drugoj strani prijetili su Todorović i Aćimović, Ikić je u oba navrata spasio Velež. Do kraja meča Velež je svim silama pokušavao doći do pozitivnog rezultata, najbolju šansu u 86. minuti imao je Vehabović, ali Puletić zaustavlja njegov udarac i do kraja je ostalo 1:0 za Leotar čime su Trebinjci upisali prvi trijumf u novoj sezoni.

220812 fkleotarvelez

Leotar – Velež 1:0 (1:0)

Trebinje. Stadion: Stadion Police. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ermin Sivac (Zenica), Strijelci: Miloš Aćimović 12', [FK Leotar (Trebinje)]; Žuti kartoni: Samir Zeljković 21', Mehmed Ćosić 45', [FK Velež (Mostar)];

Leotar: Dušan Puletić (G) , Miloš Stanojević , Marko Čubrilo , Zoran Milić , Ognjen Todorović , Miloš Aćimović (K) , Darko Đajić , Nemanja Cvetković , Mihailo Cmiljanović , David Čavić , Dragan Matković

Velež: Slaviša Bogdanović (G) , Antonio Pavić , Adin Bajrić (41. Amar Kvakić), Samir Zeljković , Omar Pršeš , Mehmed Ćosić , Nemanja Anđušić , Nermin Haskić (K) , Dževad Sijamija , Dino Hasanović , Frane Ikić