Rukometaši furiozni na startu sezone - Velika pobjeda protiv Borca

Sigurnom igrom u odbrani i dobrim napadima rukometaši Leotara su ostvarili su pobjedu na startu Premijer lige, pošto su na svom terenu savladali banjalučki Borac rezultatom 23:22 (11:9).

220910 rukometasi

Početak je protekao u odličnim odbranama golmana sa obje strane, dok su domaći igrači imali nešto bolji start, nošeni publikom koja je večeras bila sjajna. Leotar je i u drugom poluvremenu krenuo jako i zadržavao prednost iz prvog dijela. Sama završnica donosi naizvijesnost jer par probijanja i ishitrenih dodavanja Leotara ostvavlja gostima nekoliko šansi koje maksimalno koriste i u 56. minuti prvi put na meču dolaze do prednosti 21:20. Sigurne ruke su tada bili Ratković, Uljarević i novajlija Dimitrijević za konačnih 23:22.

Mogao je Leotar i mirnije privesti ovu utakmicu kraju, imali su domaći u 39. minuti 5 golova prednosti (17:12), ali Borac je veoma neugodna ekipa i vrlo malo je nedostajalo da oni odnesu sve bodove iz Trebinja. Najefikasniji u Leotaru bio je Vladimir Stanković sa 7 golova.

U narednom kolu Leotar putuje u Kakanj kod istoimene ekipe.

SD Miloš Mrdić Gledalaca 260. Sudije: Jović/Arnautović.

RK LEOTAR - RK BORAC 23:22 (11:9)

Leotar: Savović, Veraja, Arizanović, Ninković, Milojević 3, Parežanin 1, Stanković 8, Ratković 1, Racković, Todorov, Babić 1, Uljarević 1, Mićević, Smajilbegović 5, Dimitrijević 3, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

Borac: Brkić, Ivanović 4, Perić 4, Jelušić 1, Kalamanda, Petrović 4, Nježić 4, Malivojević, Gračić, Draganić 4, Stojanović, Rožić 1, Subotić, Knezović, Bajčeta. Trener: Mirko Mikić.