Nove medalje i rekordi za AK Leotar

Na 17. međunarodnom atletskom mitingu "Memorijal Bože Gagro 2022" u Čitluku atletičari AK Leotar su ostvarili zapažene rezultate.

220917 akleotar

Srna Danojlić je osvojila dvije zlatne i jednu srebrenu medalju.
Zlatnu medalju je osvojila u konkurenciji cicibanki u disciplini 60m, gdje je drastično popravila lični rekord sa istrčanih 8.66s, te i u trci na 200m popravila lični rekord sa istrčanih 28.90s
Sara Mijanović je osvojila zlatnu medalju u konkurenciji pionirki sa istrčanih 8.42s što je i njen novi lični rekord.
Vasja Rebac je kao ciciban nastupio za pionire u disciplini skok u vis gdje se okitio zlatnom medaljom.
Jovana Kržić je bila drugoplasirana u disciplini 300m u uzrasnoj kategoriji djevojčica i osvojila je srebrenu medalju.
Lana Kandić je bila najbolja u trci 200m sa novim ličnim rekordom u konkurenciji limačica i osvojila je zlatnu medalju dok je u trci na 60m zauzela drugu poziciju i osvojila je srebrenu medalju.
Ana Kraljević je u disciplini 200m u uzrastu cicibanki zauzela 3 mjesto i okitila se bronzanom medaljom.
Sara Ratković i Ena Komnenić su popravile lične rekorde u disciplini 300m u uzrastu pionirki.
Naše cure su u uzrastu pionirki disciplina štafeta 4x100m bile odmah iza atletskog kluba Split i okitile su se sa po srebrenom medaljom i to u sastavu Srna Danojlić, Ena Komnenić, Sara Ratković i Sara Mijanović.

Na ovom mitingu u organizaciji AK Brtonjo učestvovalo je preko 400 takmičara iz 20 klubova sa područja BiH i Hr.