Važna pobjeda fudbalera Leotara u borbi za opstanak

Pod velikim pritiskom su bili u FK Leotar, ali uspjeli su i u takvim okolnostima da odigraju dobar meč i pobijede Slogu u meču 12. kola Premijer lige sa 4:1.

221009 leo

Leotar je bio na dnu tabele, tu će ostati i nakon ovog kola, ali današnja pobjeda svakako bi mogla da bude prekretnica za ovaj tim. Sada će dobiti na samopouzdanju i sigurno se vratila nada da mogu ostati u ligi.
Poveli su domaći poslije samo tri minute igre, a strijelac je bio iskusni napadač Haris Handžić. I nakon datog gola domaćini su imali inicijativu, svjesni da moraju još jednim golom da trasiraju put ka pobjedi.
Do kraja prvog dijela Handžić je još jednom bio precizan i na kraju je i ostalo 2:0 do poluvremena, a Leotar je pod vodstvom novog šefa struke Marka Maksimovića u nastavku samo potvrdio današnju dobru partiju i tri boda.
Sredinom drugog poluvremena domaći dolaze do 3:0, tada je sve bilo riješeno, a do kraja meča još dva gola i na kraju je završilo sa efikasnih 4:1.

Leotar sada ima 11 bodova, bod manje od Posušja, Igmana i Slobode, dok Sloga s 14 bodova ostaje osmoplasirana.

U narednom kolu Leotar će dočekati Zrinjski, dok Slogu za sedam dana očekuje težak meč protiv favorizovanog Sarajeva.

U prvom meču ovog kola još jučer je Velež kao gost pobijedio Igman s 1:0, a danas je odigran još meč Sloboda - Široki (0:3).

Leotar - Sloga 4:1 Stadion POLICE - Gledalaca 730.

FK Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Milić, Todorović, Aćimović, Uzelac, Handžić, Cmiljanović, Čavić, Matković.
FK Sloga: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Đorić, MIlaković, Krstovski, Šaula, Kujundžić, Ristić, Milanović.