Leotar u drugom dijelu do pobjede nad Gračanicom

Rukometaši Leotara su u okviru petog kola Premijer lige slavili u Trebinju protiv ovogodišnjeg bh. evropskog predstavnika Gračanice rezultatom 28:25 (11:14).

221008 leotar rukometasi

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol, a blagu dominaciju je imao gostujući tim krajem prvog dijela, kada se odvajaju na 11:14.

U nastavku dosta bolja igra domaće ekipe koja se, prije svega sjajnom odbranom vraća u utakmicu. Kada se meč lomio Leotar pojačava ritam i od 52. do 56. minuta, pri rezultatu 21:23, pravi seriju od 4 gola. Pobjede vrijedna tri gola postiže Ajdin Smajilbegović. Na kraju velika i zaslužena pobjeda za ostanak u vrhu tabele i zadržavanje nepobjedivisti u prvenstvu.

Trebinjci nakon 5 odigranih kola imaju skor od četiri pobjede i remi, i sa 9 bodova je na diobi prvog mjesta na tabeli sa Izviđačem.

U narednom kolu, nakon pauze od 10 dana zbog odigravanja EHF lige, Leotar dočekuje ekipu Iskra iz Bugojna.

RK LEOTAR - RK GRAČANICA 28:25 (11:14)

SD Miloš Mrdić Gledalaca: 370. Sudije: Teletović/Grbić. Delegat: Raič M.

Leotar: Savović, Veraja, Arizanović 1, Ninković, Milojević 5, Parežanin 2, Stanković 8, Ratković 1, Racković, Todorov, Babić 1, Uljarević 1, Mićević, Smaijlbegović 7, Dimitrijević 2, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

Gračanica: Džanbegović, Šahdanović, Hadžizulfić, Jeremić 3, Tufekčić 4, Mehmedović 3, Džinović 3, Bižić, Mehmedčehajić 4, Trkulja 1, Mehić, Musić 7, Lasica, Dragičević, Ahmetašević, Mešinović. Trener: Damir Doborac.