Milidragović predvodio Trebinjce do trijumfa

Leotar je u Trebinju došao do prvenstvene pobjede protiv Posušja u okviru 11. kola Lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je bio 92:89 za Leotar.

230115 kosarkasi

Izjednačena igrta odlikovala je prvo poluvrijeme utakmice. Nakon prve dionice bilo je minimlanih 23:22 za Leotar. Ništa drugačije nije bilo ni u drugom periodu, a najveću prednost od pet poena tokom ove dionice imali su domaći igrači Na odmor se otišlo rezultatom 50:49 za Leotar.

Od sredine trećeg perioda Trebinjci idu na prednost od sedam razlike, a u posljednji period ušlo se vodstvom domaćina 73:66. Do prve dvocifrene prednosti Leotar dolazi u 33.minuti 80:66. Međutim Posušje se ne predaje i ubrzo smanjuje na -7, 73:80. U samom finišu Posušje dolazi na -3, 87:90. Ipak za preokret nisu imali snage, a insreće i pobjeda je na kraju pripala Leotaru.

Milidragović 20, Albijanić 14 i Šakotić 13 poena istakli su se kod Leotara. Mandić 21, Leko 17, Jukić 14 i College 12 poena kod Posušja.

SD Miloš Mrdić Gledalaca 260. Sudije: Porobić, Jurković, Anić. Delegat: Bodiroga M.