Široki prejak za Leotar

Košarkaši Širokog savladali su u Trebinju ekipu Leotara sa 74:67 u okviru 17. kola Lige Bosne i Hercegovine.

IMG 7662

Široki je i dalje bez poraza u 17. odigranih kola domaćeg prvenstva i nalaze se na prvoj poziciji, dok je Leotar sada na skoru od osam pobjeda i devet poraza te zauzimaju peto mjesto na tabeli.

Gostujuća ekipa Širokog je odlično započela ovaj susret, kada su pri vođstvu od 14:13 napravili seriju od 11:0 za 25:13, a Leotar je do kraja prvog kvartala uspio da spusti na -7 (26:19).

Leotar je na otvaranju drugog kvartala uspio da priđe na -3 (26:23), ali je Široki dodao gas i u nastavku povratio izgubljenu prednost (42:35). Imao je Široki u trećoj četvrtini i +17 (55:37), ali je tim iz Trebinja nekako uspijevao da se uvijek koliko-toliko vrati u igru, pa su pred posljednjih 10 minuta ponovo smanjili na čak -8 (56:48).

Međutim, Široki je u posljednjoj četvrtini ponovo došao do dvocifrene prednosti i to Leotar do kraja ipak nije uspio nadoknaditi te je iskusna ekipa Širokog na kraju sigurno privela susret kraju.

Jedini dvocifren kod Leotara bio je Dejan Šakotić sa 11 poena, Stefan Adžić 9, a Luka Anđušić, Josip Čović, Nedeljko Kosanin i Đorđe Ninković su ubacili po sedam poena. Kod Širokobriježana se istakao Duje Brala sa 20 poena, Dejšon Najt je dodao 15, Emanuel Litl 14 poena uz 11 skokova, a dvocifren je bio i Ive Ivanov sa 11 poena. meridianbetsport.ba