Košarkašice Zrinjskog nakon drame i produžetka bolje od Leotara

Prvi dio meča obilježila je izjednačena borba obje ekipe, Mostarke su nametnule svoj stil igre, ali su košarkašice Leotara 03 pratile ritam i držale egal.

230325 kosarkasice

Na kraju poluvremena Zrinjski je uspio da ode na odmor sa prednošću od 8 poena (47:39), ali su domaće bolje krenule u nastavku, koristile greške gošći, stigle prednost i čak uspjele da preokrenu rezultat. Posljednja dionica donjela je veliku borbu i dramu. Zrinjski je svojom brzinom i dosta boljim skokom prije svega u napadu, uspio da istopi prednost Leotara i uvede meč u neizvijesnost. Imale su domaće košarkašice šut za pobjedu, ali je promašila Anđela Savić pa je meč otišao u produžetak.

Leotarove košarkašice kao da su ostale bez snage, gošće su iskoristile svoju brzinu čitale igru Leotara,  olako "krale" lopte, prolazile do koša i realizovale napade vrijedne pobjede. Konačan rezultat je glasio 93:96.

Snežana Dostinić je ubacila 23 poena, Ivana Jokanović 18, Milica Daković 17, a Jovana Milaković 13 uz čak 14 skokova. Kod Zrinjskog Katarina Mihalj je bila najbolja sa 24 poena, 21 poen ubacila je Katja Bakalar.

KK LEOTAR - KK ZRINJSKI 93:96 (24:28)(15:19)(26:16)(17:19)(11:14)

SD Miloš Mrdić Gledalaca: 60. Sudije: Radovanović, Pavić, Lovrić. Delegat: Bodiroga M.

Do kraja prvenstva ostale su još dvije utakmice, a Leotar u pretposljednjem kolu gostuje kod ekipe Banovići.

Leotar nakon 19. odigranih kola ima 24 boda i zauzima 7. poziciju na tabelu Premijer lige Bosne i Hercegovine.