Leotar - Sloboda 1:3

Trebinje, 10.04.2011. Fudbaleri Leotar su drugi put za redom u sedam dana porazom od Slobode rezultatom 1:3, propustili šansu za mjesto koje vodi u mirniju zonu tabele.

110409-_rukomet_fudbal_003

Naime, na stadionu na Policama nakon poraza od Željezničara računicu trebinjaca pomrsila je ekipa tuzlanske Slobode koja je poslije jedinog gola Leotara iz par kontranapada smjestila tri gola u mrežu domaćina i sa tri nova boda osigurala sigurno mjesto u sredini tabele, dok se Leotar sa 24. boda preselio na četrnaestu poziciju. Pred oko tristotinjak gledalaca prvi dio utakmice pripao je domaćim fudbalerima koji su od samog starta krenuli ambiciozno, što im se i u 27. minutu i isplatilo kada je u šesnastercu gostiju Drakul srušio Kujundžića, nakon čega sudija Zrilić dosuđuje najstrožiju kaznu koju Stojanović pretvara u pogodak za 1:0. Što se tiče prvog poluvremena treba istaći i slobodan udarac Stojanovića u drugom minutu kada sa tridesetak metara odlično šutira prema desnom uglu golmana Mujkića, ali lopta odlazi samo par centimetara iznad prečke. U drugom dijelu meča u 51.minutu nastaje nesporazum odbrane trebinjaca što koristi Bekić koji sa peterca domaćih smiješta loptu iza leđa nemoćnog Milenkovića. Igrao se 87. minut kada je iz kontranapada na centaršut sa lijeve strane natrčao rezervista Mujić koji iz dvije identične situacije u 87. i 89. minutu sa dva pogotka matira Milenkovića za konačnih 1:3, (1:0).

110409-_rukomet_fudbal_005

Leotar: Milenković, Vučinić, Todorović, Kokić, Šaraba, Mandić, Andrić, Kujundžić, Bondžić, Marjanović i Stojanović. ( Koronel, Komnenić i Cezar).

Sloboda: Mujkić, Halilović, Efendić, Raca, Zoletić, Drakul, Gavarić, Bošnjak, Bekić, Okanović. (Ćehajić, Rahmanović i Pirić).