Plivanje: Prvenstvo RS Trebinjcima 50 medalja

Na Ljetnom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, koje je održano na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, plivači Leotara osvojili su ukupno 50 medalja, od čega 19 zlatnih , 17 srebrnih i 14 bronzanih medalja.

110620-nina

Na prvenstvu je učestvovalo 232 takmičara iz 8 klubova RS. Prema broju osvojenih medalja Leotar je na četvrtom mjestu, iza prvoplasiranog kluba „22 april", drugoplasirane Mladosti i trećeplasiranog Olympa.

U kadetskoj konkurenciji Leotar je osvojio treće, a u seniorskoj konkurenciji četvrto mjesto.

Najuspješnija takmičarka Leotara bila je Ivana Ninković, koja je ukupno osvojila 15 medalja u omladinskoj i seniorskoj konkurenciji, od čega 10 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane medalje.

110620-ivana

Ivana je deset zlatnih medalja osvojila na: na 50 m slobodno u omladinskoj i apsolutnoj kategoriji, na 100 i 200 m slobodno u u omladinskoj konkurenciji, na 50 m, 100 m i 200 m prsno, u omladinskoj i seniorskoj konkurenciji, a najsjajnija odličja osvojila je pionirka Anđela Čučković u disciplini na 50 m delfin, te na 50 m, 100 m i 200 leđno u pionirskoj konkurenciji, a zlatne medalje osvojile su seniorka Nina Žarković u disciplini 50 m i 100 m delfin i 100 m slobodno u seniorskoj konkurenciji, kao i omladinka Anja Čučković u disciplini 50 m delfin u omladinskoj konkurenciji i Nemanja Mirdinja na 50 m prsno u kadetskoj konkurenciji.

110620-nina1

Nina Žarković

Srebrne medalje osvojili su kadet Aljoša Slavić u disciplini 50 m, 100 m i 200 m leđno, Nemanja Mirdinja u disciplinama 50 m i 100 m delfin, te 200 m mješovito i 200 m prsno u kadetskoj konkurenciji, Nina Žarković na 50 m slobodno u seniorskoj konkurenciji, Nikolina Mirdinja na 100 m leđno u kadetskoj konkurenciji, Čučković Anja na 100 m i 200 m delfin u omladinskoj konkurenciji, Marija Ninković na 100 m delfin kod pionirki, Anđela Slavić na 200 m mješovito i 800 m slobodno kod mlađih pionirki, ženska štafeta Leotara 4 puta 200 m slobodno, koja je plivala u sastavu: Ivana Ninković, Anja Čučković, Zagorka Delić i Nina Žarković, i ženska štafeta Leotara 4 puta 100 m slobodno u seniorskoj konkurenciji, kao i štafeta Leotara 4 puta 100 m mješovito (Anđela Čučković, Ivana Ninković, Nina Žarković i Anja Čučković) .

Bronzom su se okitili Nemanja Mirdinja na 50 m delfin i 100 m delfin, 50 m prsno i 200 m mješovito u seniorskoj konkurenciji, Slavić Aljoša na 50 m leđno u seniorskoj konkurenciji, Zagorka Delić u disciplinama 50 m slobodno, na 50 m, 100 m i 200 m prsno u omladinskoj konkurenciji, Ninković Ivana na 100 m i 200 m slobodno u seniorskoj konkurenciji, Anja Čučković na 50 m i 100 m leđno u omladinskoj konkurenciji i Anđela Čučković na 50 m delfin u seniorskoj konkurenciji.

Na ovom Ljetnom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, oboreno je 14 rekorda Bosne i Hercegovine.