230816 baner dineco 650x170 05
250201 lilis baner

230310 baner salon desetka

220201 luxtravel baner
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Inpek pred stečajem

Trebinje, 24.06.2011. Industrijska pekara INPEK Trebinje danas nije isporučila svježi hljeb, jer u ovom preduzeću nije bilo brašna.

110525-klas_pekara_005

Direktor INPEK-a Radovan Govedarica rekao je da bi brašno trebalo da bude nabavljeno u toku dana, pa će sutra u prodavnicama biti svježeg hljeba.

Okružnom privrednom sudu Trebinje, polovinom juna je na prijedlog AD "Industrijska pekara", zbog velikih dugovanja i nelikvidnosti preduzeća pokrenut postupak za utvrđivanje uslova za otvaranje stečajnog postupka, a za privremenog stečajnog upravnika imenovan je Lazar Đurđević.

Radnici INPEK-a krajem maja su održali štrajk upozorenja na kome su zatražii isplatu šest zaostalih plata i nabavku sirovina za rad.

U rukovodstvu pekare tada su rekli da su se dugovanja preduzeća, od oktobra prošle godine, nagomilala na 500.000 KM, a najviše se duguje za brašno i lož-ulje.