Trebinjkama osam medalja

Trebinje, 03.07.2011. U Trebinju je u toku Prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju za mlađe uzrasne kategorije, na kome je nastupilo 19 klubova, sa ukupno 254 takmičara, od čega 148 u muškoj i 106 u ženskoj konkurenciji.

110703-pilvanje

U prvom dijelu programa oboreno je pet rekorda Bosne i Hercegovine i to četiri u uzrastu do 12 godina i jedan kod mlađih kadeta.

Drugi dio programa je nekompletan, jer je došlo do prekida takmičenja zbog kiše.

Plivačice Leotara osvojile su ukupno osam medalje od čega jednu zlatnu, četiri srebrne i tri bronzana odličja.

Anđela Čučković osvojila je ukupno četiri medalje od čega jednu zlatnu na 200 m leđno i tri srebrne medalju u disciplinama 50 i 100 m delfin delfin i 100 m leđno u kategoriji kadetkinja (11-12 godina), a Ana Popović osvojila je takođe četiri medalje od čega jednu srebrnu na 200 m slobodno, a bronzane medalje na 50 m slobodno, 50 i 100 m prsno , u konkurenciji mlađih kadetkinja (do 10 godina).

Prema broju osvojenih medalja u dosadašnjem toku takmičenja, u ukupnom plasmanu, na prvom mjestu je ekipa „22 april" Banjaluka, a zatim slijede GKVS (Sarajevo), Zmaj (Tuzla), Bosna (Sarajevo ), Sloboda (Tuzla) i Leotar (Trebinje).

Prvenstvo se danas nastavlja sa početkom u 9 časova.