Plivačice Leotara osvojile jedanaest medalja

Trebinje, 04.07.2011. Završeno je Prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju za mlađe uzrasne kategorije, koje je održano 2. i 3. jula na olimpijskom bazenu „Banje" u Trebinju, a na kome je nastupilo 20 klubova, sa ukupno 255 takmičara, od čega 146 u muškoj i 109 u ženskoj konkurenciji.

110704-plivanje_kamp_020

Na ovom prvenstvu ukupno je oboreno jedanaest rekorda Bosne i Hercegovine i to šest u uzrastu do 12 godina i pet kod mlađih kadeta.

Najbolji takmičari na prvenstvu bili su Mihajlo Čeprkalo, član „22 aprila" (Banja Luka) i Negra Ahmetspahić, članica GKVS (Sarajevo), koji su se okitili sa po 9 zlatnih medalja.

3. Olymp 11.562.

Plivačice Leotara osvojile su ukupno jedanaest medalja od čega jednu zlatnu, i po pet srebrnih i bronzanih medalja.

Anđela Čučković osvojila je ukupno pet medalja od čega jednu zlatnu na 200 m leđno, tri srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 m delfin i 100 m leđno, a bronzanu na 50 m leđno u kategoriji kadetkinja (11-12 godina). Ana Popović osvojila je takođe pet medalja od čega dvije srebrne na 100 i 200 m slobodno, a bronzane medalje na 50 m slobodno, 50 i 100 m prsno, u konkurenciji mlađih kadetkinja (do 10 godina).

Anđela Slavić osvojila je bronzanu medalju u disciplini 800 m slobodno u konkurenciji mlađih kadetkinja(do 10 godina).

Prema broju osvojenih medalja u ukupnom plasmanu, na prvom mjestu je ekipa „22 april" Banja Luka, a zatim slijede GKVS (Sarajevo), Zmaj (Tuzla), Bosna (Sarajevo ), Sloboda (Tuzla) , Olymp (Banjaluka) i Leotar (Trebinje).