Berkovići: Svečani doček za prvakinju Balkana

Berkovići, 04.07.2011. U najmlađoj istočnohercegovačkoj opštini Berkovići priređen je svečani doček za prvakinju Balkana u džudou Aleksandru Samardžić, koja je u Kavadarcima u Makedoniji osvojila zlato i postala prvakinja Balkana u džudou u konkurenciji starijih pionirki do 63 kilograma.

110704-berkovici_prvakinja

Aleksandra je imala pet mečeva, protiv Turske, Bugarske i Srbije, a u finalu je savladala tursku takmičarku i osvojila prvo mjesto.

Iako je po uzrasnoj kategoriji starija pionirka, Aleksandra je pionirska, kadetska i juniorska prvakinja, a nije izgubila nijedan džudo duel u svojoj kategoriji.

Aleksandra je učestvovala na dva velika međunarodna turnira u Hrvatskoj i Austriji gdje je takođe osvojila prva mjesta i zlatne medalje, a za dan opštine dobila je povelju za izuzetan doprinos sveukupnom razvoju opštine Berkovići, kao i neprestalnom podizanju i očuvanju njenog ugleda.

Veliki broj građana Berkovića čekao je dolazak prvakinje u svoje mjesto.