Sarajevo ubjedljivo protiv Leotara

U 12. kolu bh. Premijer lige u subotnjem terminu od 14.30 sati odigrano je pet susreta. Na stadionu "Asim Ferhatović Hase" ekipa Sarajeva je dočekala Leotar, Sloboda je na Tušnju ugostila Velež, Čelik i Drina su snage odmjerili u Zenici, u Banovićima su igrali Budućnosti i Travnik, dok je ekipa Rudara bila domaćin Olimpicu u Prijedoru.

Sarajevo je dosta otvoreno i napadački ušlo u utakmicu sa Leotarom. Tako je u 13. minuti Hamzagić sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali nije pogodio. Minut kasnije Vučina Šćepanović je uzdrmao prečku gostiju. Sarajevo je nastavilo sa dobrom igrom te preuzelo apsolutnu terensku inicijativu. Takva igra je dala rezultat u 38. minuti kada je nakon kornera pogodio Šćepanović. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Sarajevo je u drugom poluvremenu nastavilo sa dobrom igrom. U 65. minuti drugi gol za "bordo" tim je postigao Džakmić. Vodstvo je na 3:0 povisio Adis Jahović u 72. minuti, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Rezultati susreta 12. kola nogometne Premijer lige BiH: Čelik - Drina 1:0, Sloboda - Velež 1:0, Sarajevo - Leotar 3:0, Budućnost - Travnik 3:1, Rudar - Olimpic 3:1.

Susret Borac - Zvijezda počinje u 17.30.

U nedjelju igraju: Slavija - Široki Brijeg (13.30) i Zrinjski - Željezničar (17.00)