Plivanje - Trebinjcima 14 medalja

Još jedan briljantan uspjeh postigli su plivači Leotara iz Trebinja na jubilarnom 15 „Čigota kupu 2010", koji je održan 06.11.2010. u renoviranom zatvorenom bazenu hotela Čigota dužine 25 metara, sa šest staza.

Na ovom takičenju ukupno je učestvovalo 25 klubova iz Srbije, 8 iz Bosne i Hercegovine i 2. iz Makedonije, ukupno 35 klubova, sa ukupno 643 takmičara, od čega 357 u muškoj i 286 u ženskoj konkurenciji.

Trebinjski plivači ukupno su osvojili 14 medalja od čega devet zlatnih, tri srebrne i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su Nina Žarković na 100 m slobodno i 100 m delfin, Ivana Ninković na 100 m slobodno i 100 m prsno, Ana Čučković na 50 m ledjno i 50 m prsno, Ana Popović na 50 m slobodno, Nemanja Mirdinja na 100 m prsno i štafeta Leotara 4x50 m slobodno u ženskoj konkurenciji.

Vlasnici srebrnih medalja postali su Ana Popović na 50 m prsno, Anja Čučković na 100 m delfin i Aljoša Slavić na 100 m slobodno.

Bronzane medalje osvojili su Anđela Slavić na 50 m leđno i Nemanja Mirdinja na 100 m leđno.

Najbolje rezultate na ovom takmičenju , u ženskoj konkurenciji, osvojile su plivačice iz Trebinja Nina Žarković u disciplini 100 m slobodno sa rezultatom 1:01,04 sa 633 FINA bodova i Ivana Ninković na 100 m prsno sa rezultatom 1:22,14 što ima vrijednost 494 FINA bodova.

Prema statistici osvojenih medalja Leotar je u ukupnom plasmanu osvojio treće mjesto iza ekipa Napredak i PK Bosna (Sarajevo).