Dragica Čihorić iz Trebinja sa svojim prijateljicama počela je proizvodnju ručnih unikatnih radova i proizvoda na prirodnoj bazi koji imaju višestruku namjenu i jedinstveni su na području Hercegovine i šire.
Riječ je o proizvodima koji se baziraju na ljekovitom bilju sakupljanom na više lokacija u hercegovačkim visokim predjelima, zatim o opuštajućim proizvodima, eliksirima, a u ponudi su i unikatne ručno rađene torbe, kape i šeširi.
"Prvenstveno želimo da vratimo prave vrijednosti gdje im je i mjesto, da prirodu ponovo počnemo voljeti i čuvati a ne uništavati, jer ona nam je izvor zdravlja", kaže Čihorićeva i dodaje je ovo ostvarenje dugogodišnjeg sna, ali da se ideja intenzivirala nakon što je ostala bez posla.
Ona pojašnjava da ljekovito bilje koje koriste za spravljanje proizvoda pronalaze u prirodi i da nema konzervanasa, hemije, niti drugih primjesa, a da sve osmišljava i zajednički radi sa nekoliko prijateljica, po recepturi od prije stotinu godina.
Suvlasnik u projektu Dubravka Perotić, ljekar po struci, pojašnjava da sa velikom ljubavlju žele da ono najbolje iz prirode na pravi način bude iskorišteno u spravljanju čajeva, mirisnih bombica punjenih lavandinim cvijetom, i u drugim proizvodima.
U ponudi su i likeri od naranče, drenjine, višnje, divljeg šipka, travarica, zatim jastuci za opuštanje punjeni ručno češljanom vunom od ovaca sa područja Hercegovine uz dodatak aromatičnog bilja i eteričnih ulja, a posebna interesantni su i ručno rađeni sapuni čiju osnovu čine maslinovo, palmino, kokosovo i bademovo ulje bez hemije i sintetike, koji ne izazivaju alergije.
"Jedan dio programa posvetili smo heklanju unikatnih torbi, kapa i šešira, te cvjetnim aranžmanima i vjenčićima od sušenog cvijeća i nadamo se da će naši proizvodi biti prepoznati kao eko-proizvodi jedinstveni na ovim područjima", kaže Perotićeva i dodaje da u širokom asortimanu ponude ima za sve uzraste po nešto.
Svi proizvodi su pakovani u pažljivo biranoj ambalaži, po kineskoj recepturi, a etikete su štampane na srpskom, engleskom i ruskom jeziku.
Jedan dio ovih proizvoda već je izložen u izložbenom prostoru na Crkvini u Trebinju, a uskoro će u gradu biti otvoren i atelje. (Srna)