HKK Brotnjo – Leotar SL IAT 66:73

Košarkaši Brotnja poraženi su u 5. kolu na domaćem parketu od Leotara iz Trebinja 66:73.

Nakon izjednačene 1. četvrtine Leotar je na poluvrijeme uspio otići sa četiri poena prednosti. Gosti iz Trebinja na početku 4. četvrtine rade seriju od četiri poena i odlaze na +7 (56:63), prednost koju su uspjeli sačuvati do kraja susreta (66:73). Kod Leotara najprecizniji je bio Igor Josipović sa 20 poena, a u redovima Brotnja Marcus Crenshaw sa 17 poena.

U 1. četvrtini igralo se koš na koš, a ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Najveća prednost koju su obje ekipe uspjele ostvariti u ovom periodu igre bila su po tri poena sa svake strane a četvrtina je završila neodlučeno 21:21.

Košem Leske iz slobodnog bacanja i s dva poena Pinjuha Brotnjo je bolje otvorilo 2. Četvrtinu i ponovno došlo do prednosti od tri poena. Sa četiri poena Markovića i dva Pelkića Leotar je do sredine četvrtine uspio vratit stvari na početak 29:29, a nakon toga i do kraja poluvremena doći do prednosti od četiri poena (32:36).

Početak drugog poluvremena ponudio je bolju igru košarkaša Brotnja koji su u dvije minute uspjeli anulirati prednost gostiju i koševima Leske i Planinića ponovno doći do minimalnog vodstva 37:36. Nakon toga Igor Josipović serijom od sedam vezanih poena dovodi Leotar do za ovu utakmicu osjetne prednosti 42:49. Buntićevom tricom na kraju četvrtine Brotnjo je smanjilo zaostatak na tri poena (56:59).

Sa dvije serije po četiri poena, koje je razdvoji samo Buntić sa dva poena Leotar je do sredine posljednje četvrtine uspio doći do osjetne prednosti 58:69. Košarkaši Brotnja do kraja su samo uspjeli ublažiti poraz. Utakmica je završila rezultatom 66:73.

Brotnjo: Crenshaw 17, Buntić 5, Rubin, Čavka, Brečić 10p 10sk, Lesko 16, Čutura, Bevanda, Buhač, Pinjuh 11, Đugum 2, Planinić 5. Trener: Nedjeljko Zelenika.

Leotar: Kovačević, Jovanović 13, Aleksić, Pelkić 11, Palalić 2, Vuković, Đurasović 7, Marković 8, Setenčić 2, Gnjato 10, Josipović 20. Trener: Radomir Kisić.