Dobar otpor rukometašica, ali i poraz od Dubice

U drugom kolu Prve lige RS koje je odigrano u Kozarskoj Dubici Leotar je poraźen rezultatom 30: 25 od domaće ekipe Dubica koja je u prošloj sezoni osvojila prvenstvo, ali zbog finansijskih razloga nije nastupila u elitnom takmičenju BiH.

IMG 0717

Leotar se nadao da će sa svojim iskusnim sastavom napraviti povoljan rezultat i u utakmicu je ušao veoma motivisano, što je rezultiralo vođstvom sve do 11 minuta utakmice kada u naredna 3 - 4 minuta napravile seriju neshvatljivih grešaka koje su Dubičanke vješto iskoristile i stekle znatnu prednos do 20 minuta od 4 gola razlike 21:17.  Do kraja poluvremena Leotar je uspio da konsoliduje svoje redove i na odmor ode sa minimalnim zaostatkom 14:11.

Na žalost cijeli tok drugog poluvremena protekao je u sličnom kretanju rezultata i pokušajima da utakmicu prelome u svoju korist sve do 54 minuta pri rezultatu 26 : 24 za domaće kada je koncentracija Leotara definitivno popustila pred izuzetno agilnim Dubičankama koje su u samoj završnici ostvarile ubjedljivu pobjedu neočekivano visokom razlikom od 5 golova.

Osim veoma napornog putovanja od preko 400 km i nepovoljnog zdravstvenog biltena Leotara treba priznati da je igra domaćina bila presudna za konačni bilans susreta. U narednom kolu ŽRK Leotar se sastaje sa ŽRK Derventa na svom parketu.
RK Leotar: Ivana Kisin (14 odbrana), Sara Gaćina 1, Dragana Boro 6, Jovana Perotić, Sara Jegdić 4, Anđela Anđušić 2, Tanja Ratković 2, Marija Kovačević 7, Mirela Ćorović 3.
Trener: Zdravko Komnenović.