Đurasovićeva banana za pobjedu protiv Borca

Nastavlja se trebinjska bajka. Košarkaši Leotara rezultatom 83:81 savladali su večeras u Trebinju Borac iz Banja Luke.

210103 bozodjurasovic

Imali su gosti napad za poravnanje i produžetak, ali je prodor Tavarius Shinea “bananom” zaustavio sjajni Božo Đurasović za novu radost Trebinjaca.

Prvo poluvrijeme bilo je u znaku gostiju iz Banjaluke, koji nakon prvog poluvremena imaju prednost, a na odmor su otišli vodstvom 59:48. Trebinjci preokret prave u trećem periodu kada dolaze na +5, i nakon 30. minuta igre vode 73:68.

Rezultatska klackalica bila je u četvrtoj dionici. Imali su gosti napad za poravnanje i produžetak, ali je prodor Tavarius Shinea “bananom” zaustavio Božo Đurasović za novu radost Trebinjaca.

KK LEOTAR - KK BORAC 83:81 (20:27)(28:32)(25:9)(10:13)

Mijović 20, N. Đurasović 15, Raičević 13 i B.Đurasović 11 poena kod Leotara. Janković 24, Tanasković 13 i Shine 11 poena u redovima Borca.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.

Utakmica je počela minutom ćutanja u pomen tragično stradalih Posušaka.

U narednom kolu Leotar će imati novi, veliki ispit, u Trebinju gostuju sarajevski Sparsi, član druge ABA lige.